WIEK ZABUDOWY MIASTA LUBLIN

Pamiętacie  aplikację   prezentującą rozwój zabudowy miasta Lublin od końca XIX wieku do czasów współczesnych?

Dziś bazując na tych samych danych prezentujemy mapę średniego wieku budynków. Ponadto przeanalizowaliśmy zmiany położenia środka ciężkości zabudowy w poszczególnych dziesięcioleciach. Do początków lat 30. Lublin rozwijał się w kierunku południowym, a po wojnie na północny zachód.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej aplikacji:

Uruchom aplikację

 Kolejne analizy i wizualizacje już wkrótce, zapraszamy do zapisania się na nasz newsletter lub śledzenia naszych profili w serwisach FacebookLinkedIn i Twitter.

Autor: GIS - Expert 17 Apr, 2024
Budowa wysokich obiektów takich jak elektrownie wiatrowe, czy słupy energetyczne wpływa na krajobraz. Przed rozpoczęciem inwestycji wskazane jest wykonanie analiz widoczności tego typu obiektów, aby ocenić ich wpływ na otoczenie. Wyniki analiz stanowią nieodzowną pomoc w projektowaniu inwestycji i czynią proces przygotowawczy bardziej przejrzystym. Dzięki temu można uniknąć konfliktów i protestów lokalnych społeczności na etapie realizacji.
Autor: GIS - Expert 11 Mar, 2024
Zabudowa łanowa potocznie odnosi się do charakterystycznego sposobu zagospodarowania terenów podmiejskich na dawnych działkach rolniczych przekształconych na działki budowlane. Postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda skala występowania tego zjawiska w wybranych aglomeracjach w Polsce.
Show More
Share by: