ROZWÓJ ZABUDOWY LUBLINA – WIZUALIZACJA 3D

WIEK ZABUDOWY LUBLINA

W ramach II edycji projektu GEO4WORK pełniliśmy funkcję opiekuna merytorycznego nad pracami studentów Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS.

Jako podsumowanie projektu prezentujemy aplikację przedstawiającą rozwój zabudowy Lublina od 1950 r. za pomocą modeli 3D. Modele zostały przygotowane w rożnym stopniu szczegółowości.

Trójwymiarowe modele przygotowali: Ewelina Adamczyk, Olga Janiszewska, Mateusz Kapitan, Jacek Kaptur, Karolina Kocińska, Paweł Miszczuk, Kacper Orzechowski, Ewelina Stachyra, Patrycja Ulaniuk, Irmina Wąsala.

Uruchom aplikację

Koordynacja prac i wizualizacja danych: Paulina Owczarek

Dziękujemy również za pomoc w przygotowaniu danych Adriannie Jaskot, Przemysławowi Kubiciowi, Małgorzacie Lamek

Kolejne analizy i wizualizacje już wkrótce, zapraszamy do zapisania się na nasz newsletter lub śledzenia naszych profili w serwisach  Facebook, LinkedIn Twitter.

Autor: GIS - Expert 17 Apr, 2024
Budowa wysokich obiektów takich jak elektrownie wiatrowe, czy słupy energetyczne wpływa na krajobraz. Przed rozpoczęciem inwestycji wskazane jest wykonanie analiz widoczności tego typu obiektów, aby ocenić ich wpływ na otoczenie. Wyniki analiz stanowią nieodzowną pomoc w projektowaniu inwestycji i czynią proces przygotowawczy bardziej przejrzystym. Dzięki temu można uniknąć konfliktów i protestów lokalnych społeczności na etapie realizacji.
Autor: GIS - Expert 11 Mar, 2024
Zabudowa łanowa potocznie odnosi się do charakterystycznego sposobu zagospodarowania terenów podmiejskich na dawnych działkach rolniczych przekształconych na działki budowlane. Postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda skala występowania tego zjawiska w wybranych aglomeracjach w Polsce.
Show More
Share by: