Blog

Monitoring wydatków publicznych na mapach

27 czerwca 2017 r.

Co roku wyniki Budżetu Obywatelskiego wzbudzają wiele emocji oraz powodują liczne dyskusje na temat kwot przyznanych na realizację projektów dla poszczególnych dzielnic. Postanowiliśmy sprawdzić jak wyglądał ten podział w ciągu 3 dotychczasowych edycji Budżetu Obywatelskiego Lublina.


Gdzie zlokalizować aptekę?

19 maja 2017 r.

Rynek aptek czekają duże zmiany, w związku z nowym Prawem farmaceutycznym ograniczającym możliwości otwierania punktów sprzedaży. Czy analizy przestrzenne w nowych realiach prawnych będą dobrym narzędziem pomagającym w wyborze lokalizacji dla nowych aptek? Odpowiedzi na to pytanie szukaliśmy analizując rynek aptek ogólnodostępnych w Krakowie.


Dostępność szkół podstawowych w Lublinie

24 kwietnia 2017 r.

W naszym nowym opracowaniu zaprezentowaliśmy dostępność komunikacyjną - pieszą i samochodową - publicznych szkół podstawowych na terenie Lublina. Prezentacja odnosi się do stanu aktualnego oraz sytuacji po reformie edukacji planowanej na 2017 r.


Jak "rozlewa się" miasto?

27 marca 2017 r.

Urban sprawl jest procesem niekontrolowanego rozrostu powierzchni miejskiej. Czy cechy tego zjawiska da się również zauważyć na obszarze Lublina i sąsiednich gmin? Zapraszamy do zapoznania się z nowym wpisem na blogu.


Modele 3D w konsultacjach społecznych

7 marca 2017 r.

Statyczne trójwymiarowe wizualizacje zostają co raz częściej zastępowane przez interaktywne modele GIS 3D. Udostępnienie wizualizacji w formie trójwymiarowej sceny, jako aplikacja webowa osadzona na serwerze zewnętrznym, przyspiesza proces wymiany koncepcji i pomysłów pomiędzy użytkownikami.


Jak wysokie podatki płacą Polacy w różnych regionach?

2 marca 2017 r.

Najbliższe tygodnie to czas rozliczeń z Urzędem Skarbowym. W związku z tym przygotowaliśmy mapę przedstawiającą regionalne zróżnicowanie kwot odprowadzanego podatku dochodowego w poszczególnych gminach w przeliczeniu na mieszkańca. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami analizy.


Piesza dostępność komunikacyjna przedszkoli w Lublinie cz. 1

27 lutego 2017 r.

Przeanalizowaliśmy jak wygląda piesza dostępność przedszkoli publicznych w Lublinie. Powiązanie wyników analizy z danymi demograficznymi pozwoliło uzyskać informacje o potencjalnym zapotrzebowaniu na nowe przedszkola.


Najlepsze lokalizacje dla nowych sklepów spożywczych w Poznaniu

9 lutego 2017 r.

Dziś prezentujemy kolejną część analizy rynku sklepów w Poznaniu w której uwzględniliśmy małe sklepy osiedlowe, również te w formacie convenience. Czy istnieją jeszcze potencjalne lokalizacje, w których otwieranie nowych placówek handlowych ma sens? Zapoznaj się z efektami analiz i wnioskami, które otrzymaliśmy.


Porównanie przestępczości i religijności na mapach

26 stycznia 2017 r.

Czy porównując dane statystyczne o przestępczości i religijności da się zauważyć zależności regionalne? Sprawdź wyniki jakie uzyskaliśmy podczas tej analizy.


Jak poprawnie wyznaczyć obszar rewitalizacji?

17 stycznia 2017 r.

Metodyka opracowania dostosowana do indywidualnego charakteru obszaru oraz krótki czas wykonania analiz z wykorzystaniem narzędzi GIS, stanowi klucz do poprawnie wykonanej delimitacji obszaru rewitalizacji.


Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies